ŞAFAK

TAARRUZU


 

Ahmet Süreyya DURNA

 

 

 

Gazeteci- Şair hemşehrimiz Ahmet Süreyya DURNA’dan yeni bir eser daha!

Ulusal basından hemşehrimiz Gazeteci-Şair Ahmet Süreyya Durna, çıkartmış olduğu “Şafak Taarruzu” adlı şiir kitabıyla, edebiyat dünyasına yeniden “merhaba” dedi.

Sanal ortam da şiirlerinin pek korunamadığını ve değişik kişilerce defalarca çalındığını söyleyen Durna, bu yüzden resmi prosedür gereği Kültür ve Turizm Bakanlığının telif hakları yasasına istinaden şiirlerini kitaplaştırarak bir nevi koruma altına aldı.

Şair Ahmet Süreyya Durna’nın şiirleri, alışılmışın dışında terkip kalıplarıyla zenginleştirilmiş olup tamamen bir teknik çalışmanın ürünü ve değişik imajlar içermektedir.

128 sayfadan ibaret, ayrıca çok hoş bir kapak tasarımıyla ve tanıtımıyla piyasaya sürülen kitapta; genellikle taşlamalı ve ironik dörtlükler, Anadolu sevgisi, aşk ve aksiyon şiirleri yer almaktadır.

Ahmet Süreyya Durna’nın, yıllar öncesine ait basılmış iki kitabı daha bulunmaktadır. Bunlar, “Muzır İkili” adını taşıyan bölgesel hikaye kitabıyla, “Denemeler” adlı, edebiyat seçkisi. “Yalaka Üretim Merkezi” adındaki eseri ise henüz basım aşamasındadır.

Gazeteci- Şair hemşehrimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Kitaba ve Yazara a.sureyyadurnavakit@mynet.com  adresinden ulaşabilirsiniz. 
        

Tanıtım: Ömer ARIKAN

 
1264 kez okunmuştur.